İphone mu Samsung mu ? Hangisi daha iyi

iphone mu samsungmu daha iyi
Apple mı Samsung mu

iphone mu samsung mu , uzun zamandır tartışmalara sebep olan bir konu olmuştur. Hangisi daha iyi. iphone mu samsung mu almalıyım sorularını bu yazıda her iki markanın’da bazı avantajlarına ve dezavantajlarına bakacağız. Sizde bu duruma göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yerini alan iphone ve samsung telefon üretimi konusunda çığır açmış 2 büyük şirket arasında yerini alıyor. Apple piyasa değeri olarak samsung’u geride bıraksa’da samsung telefon konusunda oldukça rekabetçi.Bu iki markanın birbirlerinden bazı üstün özellikleri mevcut. iphone mu sağlam samsung mu ?

Hangisi daha kullanışlı

İphone mu Samsung mu kullanışlı. Bu kriter kişiden kişiye değişen bir durum aslında.Şuan’ki telefon markanız hangisiyse ona alıştığınız için size o daha kullanışlı gelecektir.Yalnız iphone kendine ait farklı bir yazılım olan ios yazılımını kullanmaktadır.Bu yazılımda apple’ın kullanıcılarına bazı kısıtlamalar uygulamakta.Yani apple’ın telefonlarında kafanıza göre her yerden müzik ve video indiremezsiniz yada bluetooth’u başka bir marka telefonla eşleştiremeye bilirsiniz. Bu apple’ın dezavantajlarından bir tanesi. Samsung ise android yazılımını kullandığı için daha özgür bir şekilde telefonu kullanabilirsiniz.Buda samsung’u avantajlı bir hale getiriyor.

İphone mu Samsung mu uzun ömürlü

Tabi bu konu da sizin kullanışınıza bağlı olarak değişebilir ama apple ve samsun kuruluşları, telefona bir ömür biçtiklerini, kendileri de bir zamanlar açıklamasını da yapmıştı.Telefonlara yolladıkları bazı güncellemeler sonrasında telefonlar artık hızlı çalışmıyorlar.Bunu ya güncelleme ile yada telefonun çalışma saatine göre üretimdeyken ayarlıyorlar. iphone mu samsung mu uzun ömürlü tartışmasında benim kişisel görüşüm apple’ın daha üzün ömürlü bir telefon olduğu yanında.Her iki telefonu da uzun süre kullandım bu konuda apple tercihimdir. Samsung çok fazla telefon modeli çıkardığı için telefonlar üzerinde daha fazla güncelleme yapıyor sanırım.

İphone’mu güvenli Samsung’mu

Apple’ın bu konuda baya ileride olduğunu söyleyebiliriz.Daha öncede söylediğimiz gibi iphone kendi yazılımını kullandığı için.Daha korumacı bir yapıya sahip. İnternet’te dolaşırken telefonunuza virüs bulaşma ihtimali azdır.Apple ın en büyük özelliği ise güvenlik konusunda zafiyet vermemesi,size bir apple kimliği oluşturuyor ve bütün kişisel bilgileriniz apple hesabınızda güvende saklanabiliyor.Bu konuda avantaj iphone’a geçiyor.

iphone x galaxy note 9 karşılaştırma

İphone x

-Ekran boyutu 5.8

-Ekran oranı %81

-Kamera 12mp

-Depolama 64 Gb

-Ram 3GB

-Çekirdek 6 Çekirdek

-Batarya 2716 mAh

Note 9

-Ekran boyutu 6.4

-Ekran oranı %84

-Kamera 12 mp

-Depolama 128 Gb

-Ram 6 Gb

-Çekirdek 8 Çekirdek

-Batarya 4000 mAh

Gelelim şimdi fiyat karşılaştırmasına göründüğü üzere Note 9 un genel özellikleri iphone x ten, ya daha yüksek yada kafa kafaya gidiyor. İphone x in fiyatı 7200 tl iken noto 9 un fiyatı 5000 tl civarında.Yani iphone fiyat bakımından çitayı yüksek tutuyor.

Kısacası apple mı samsung mu konusu birbirlerinden farklı üstünlükleri olan iki firmadan hangisi sizin için daha kullanışlı ise onu kullanabilirsiniz.Birbirinden güzel tasarımlarıyla birçok telefonları olan iki büyük firma dünyanın en büyük şirketleri arasında yerlerini korumaktalar.

Huawei’de yarışa girdi

Telefon konusunda lider olan samsung ve apple’ın yanında huawei de yarışa dahil oldu.3 yıldır üstün performanstaki telefonlarıyla öne çıkan huawei dünyanın en iyi telefonunu çıkarmış bulunmakta. Samsung ve apple’dan çok daha iyi kamera performansına sahip Huawei. Samsung’un kamerasını’da huawe’nin ürettiği söyleniyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir